ŠUSTIĆ-ČAPETA-KUŠAN TRIO, koncert

ŠUSTIĆ-ČAPETA-KUŠAN TRIO, koncert

Kada

Srijeda, 20.11.2024.    
21:00 - 22:30

Kategorija

O sastavu

Ovaj jazz trio vodi vas na istraživanje prostora, harmonije i melodije u glazbi.

Projekt trojice prijatelja, koji je nastao iz zajedničke ljubavi prema glazbi, uz to istražuje i neuobičajenu instrumentalnu postavu koja se sastoji od dvije gitare i trube. Donose zanimljive note, kompozicije i ugođaj.

Josip Šustić, gitarist iz Trogira, pokazuje zanimanje za glazbu od rane dobi te s osam godina upisuje glazbenu školu i odabire klasičnu gitaru. S jedanaest godina osvaja svoje prvo natjecanje, a kasnije postiže uspjehe na natjecanjima poput “Daleki Akordi”, “Omiš Guitar Fest” i “L.Luthier u Bratislavi”. Studirao je u Zagrebu pod vodstvom Ante Čaglja, a magistrirao je u Beču 2018. godine u klasi Alexandera Swetea. Nastupao je na brojnim koncertima, uključujući Splitski HNK i Wiener Konzerthaus. Nakon školovanja bavi se jazz, rock i etno glazbom te djeluje u sastavima poput Mimika Orchestra i The Gentleman. Također piše i aranžira glazbu za svoj bend Dark Tree Bark, koji je izdao album “Kameni spavač”.

Luka Čapeta rođen je u Zagrebu 29.06.1992. i bavi se glazbom od četrnaeste godine. Uz mentora Petera Felixa Roma, na konzervatoriju VMI u Beču, studirao je i učio harmoniju, jazz glazbu i razne folklorne kulture iz cijeloga svijeta.  Nakon studentskog života u Beču, seli se u Zagreb gdje aktivno sudjeluje u poticanju razvoja lokalne scene. Od plesnih predstava, filmske  i dokumentarne glazbe, klupske scene i studijskih suradnji, sudjeluje kao producent, zvukovni inženjer, gitarist, aranžer i savjetnik. Od elektronske glazbe, do jazza, noisea, popa, etna i raznih hibridnih stilova, uvijek je na rubu eksperimentalnog i drugačijeg, u potrazi za novim estetikama i zvukom. U svojim suradnjama sa raznim glazbenicima i glazbenicama iz hrvatske I središnje europe, proputovao je mnoge festivale jazz, elektronske i etno glazbe u Europi poput: Glatt&Verkehrt Krems an der Donau, Fira Mediterrània de Manresa, Resonator Festival Odense, Mikołajki Folkowe Lublin, Balkan Most Veszprém, JazzJantar Festival, Ljubljana Jazz Festival, etc.

Valdemar Kušan rođen je 26. veljače 1996. u Zagrebu. Godine 2014. završio je Glazbenu školu Vatroslav Lisinski u razredu profesorice Fabijanić i Gimnaziju Tituš Brezovački. Ubrzo nakon toga primljen je na Sveučilište za glazbu i izvedbene umjetnosti u Grazu, gdje je počeo studirati jazz trubu u klasi Jima Rotondija. Godine 2021. stekao je diplomu prvostupnika. Sudjelovao je i svirao u velikim orkestrima poput HGM A Band-a i HGM Jazz Orchestra Zagreb pod vodstvom Sigija Feigla, te JMI Jazz World Orchestra pod vodstvom Luisa Bonille, čiji je član bio pet godina i sudjelovao na međunarodnim turnejama. S World Orchestra snimio je, kao vokalni i trubački solist, album Jazz Pops, Pop Swings 2019. godine, koji je izdan u SAD-u 2023. godine.

Imao je priliku sudjelovati u projektu KUG Jazz Orchestra prilikom dodjele počasnog doktorata Philu Collinsu. Od 2018. honorarno radi s Jazz orkestrom HRT-a (Big Band Hrvatske radiotelevizije) i prisustvovao je brojnim domaćim i stranim događanjima. Aktivni je član Mimika Jazz Orchestra Maka Murtića od 2017. godine, te je s njima snimio album pod nazivom Altur Mur. Dobitnik je nagrade “Status” (Hrvatska glazbena nagrada) za najperspektivnijeg mladog jazz glazbenika. Godine 2021. Valdemar započinje magistarski studij u klasi Daniela Noesiga na GMPU (Privatno sveučilište Gustav Mahler) u Klagenfurtu.

Godine 2022. nastupio je kao predstavnik Hrvatske u Euroradio Jazz Orchestra (EBU). Nedugo nakon toga, Valdemar počinje svirati u KELAG Big Bandu, s kojim snima Newspaper Suite. Kao prateći glazbenik, 2023. godine snimio je s kvintetom Ante Jeličića album pod nazivom DA-DU te s grupom Dark Tree Bark pjesmu “Kameni Spavač” (druga pjesma). Valdemar je 2023. objavio svoj debitantski album Music of the Mind, Music of the Moment, a 2024. godine osvojio je nagradu “Status” u kategoriji jazz glazbe za trubu.

  

O SESSION BENDU

Antun Profeta je hrvatski glazbenik koji surađuje s brojnim glazbenim umjetnicima s domaće scene. Djeluje kao freelance bubnjar, instruktor bubnjeva, udaraljkaš i band leader. Završio je glazbenu akademiju u Grazu i kroz svoju karijeru svirao s mnogim eminentnim glazbenicima sa svjetske i domaće jazz scene, ali i domaće estradne i rock scene. 

Trenutno svira u bendovima Planet Groove, Toni Drama, Tihomir Pop Asanović Band, Big Band Bjelovar te s jazz pjevačicom Sandrom Halužan. Posjeduje široko znanje bubnjarskih tehnika, uključujući koordinaciju, rudimente te sviranje velikog broja glazbenih stilova – jazz, rock, latin, pop, brazilska glazba, narodno, reggae.

Imena s kojima je surađivao uključuju: HRT, The Frajle, One Dread, Zembo Latifa, Aleksandar Sofronijević, Maja Šuput, Matija Cvek, Luis Bonilla, Renato Chicco, Robin Eubanks, Don Menza.

Ivan Džajić rođen je 17. listopada 1997. u Zagrebu. 2010. godine počinje svirati bas gitaru te osnovnoškolske i srednjoškolske i rane fakultetske dane provodi svirajući u raznim rock grupama. Krajem srednje škole počinje se interesirati za jazz/jazz fusion, niže svoje prve nastupe u ovim žanrovima te s time nastavlja i kroz studentske dane. 2018. godine počinje svirati kontrabas, pod mentorstvom profesora Ivara Robana Križića. Aktivno kreće sudjelovati na zagrebačkoj jazz sceni te tako nastavlja i danas. Od 2021. polazi na satove kontrabasa kod profesora Borne Dejanovića, a zatim od 2022. kod profesora Nikše Bobetka, kod kojega uči i danas.

Pohađao je majstorske tečajeve klasične glazbe kod profesora: Alessandro Serra, Alberto Bocini, Francesco Petracchi i Rick Stotijn. Tokom 2021. i 2022. godine vodi jazz jam sessione u klubu KCM. Svirao je u različitim jazz sastavima: Pavle Miljenović Standards trio, Joe Pandur quartet, Mihael Gyorek quartet, Miro Kadoić quartet, Sandra Halužan kvartet, Kolarević/Levačić/Džajić trio i brojnim drugima.

  1. godine kao kontrabasist i umjetnički voditelj sudjelovao je na projektu Nove nade jazza. U nekoliko navrata svirao je i s Big Bandom grada Pule, Jazz orkestrom i Jazz ansamblom Muzičke akademije u Zagrebu, Puhačkim orkestrom grada Pule, Riječkim simfonijskim orkestrom. Član je grupa Maali, JR August, Orkestra mladih glazbenika te Opatijskog komornog orkestra.

Diego Ortiz je čileanski pijanist/harmonikaš koji je počeo studirati klasičnu glazbu 2006. na Sveučilištu u Čileu, a zatim se prebacio na jazz 2012. Do 2017. godine sudjelovao je u različitim glazbenim projektima, svirajući i snimajući od tanga preko klasike do jazza.

Godine 2018. odlučio je ostaviti sve u Čileu i počeo svirati harmoniku po svijetu, nakon tri godine glazbenog putovanja konačno se skrasio u Hrvatskoj i počeo raditi s glazbenicima s jazz i Gypsy jazz scene te je nedavno snimio svoje skladbe modernog jazza i Gypsy jazz s hrvatskim glazbenicima koje uskoro izlaze.